MÖBLER / Bord / Pelarbord 9963165

nr 996 3165

Pelarbord

Ett par, nyrokoko, längd: 73 cm, djup: 46 cm, höjd: 77 cm

Kondition: slitage

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 23 november 2015
kl 20:35:28

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.